Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)

TURSEV

istanbul_festivali2

yildiz_teknik

solbanner_bakanlik_eng

tcf

Festival Ödül Töreniyle Sona erdi
       SAM_57092SAM_5707   
12. Uluslararası İstanbul Satranç Festivali ödül töreniyle sona erdi. Ödül törenine TURSEV Başkanı Cem Pekün, Festival kurucu üyelerinden Cemalettin Talum, Yıldız Teknik Üniversitesi Satranç Kulübü Danışmanı Emrah Günay, TSF İl Temsilcisi Rıza Öney ve sporcuların katılımıyla gerçekleşti.

Kapanış konuşmalarında Emrah Günay, Yıldız Teknik Üniversitesi olarak İstanbul Satranç Festivalinin bu yıl 12.sini düzenlemekten memnun olduklarını, gelecek yıllarda da Festivali daha iyi şartlarda ve geniş katılımla gerçekleştirmek istediklerini belirtti.
Cemalattin Talum kapanış konuşmasında festivalde emeği geçen başta Turnuva Direktörü Cem Pekün olmak üzere, İl Temsilciliğine ve turnuva hakemlerine teşekkür etti. Satrançta başarının artması için büyük spor kulüplerinin satranç branşı kurmalarının ilgiyi arttıracağını vurguladı.

SAM_5709                                Festival A Kategorisinde, Birinci GM Mustafa Yılmaz, ikinci Melih Kaan Can, üçüncü Esat Bağlan oldu.

2SAM_5707B kategorisinde, birinci Suriyeden Kou Mahmoud Dahhan, ikinci Türkmenistandan Jumamuhammet Ezizov, üçüncü Halit Kaan Kesgin oldu.

SAM_5689                                          Turnuva Başhakemi FA Gökmen Muş ve turnuvada görev yapan hakemlerimiz.
 
 
Turkish Chess Federation ©